Projekt pn. Agroturystyka z WitosemPowiat Ostródzki realizuje projekt pn. „Agroturystyka z Witosem”, którego celem jest zwiększenie kwalifikacji/kompetencji 15 nauczycieli/ek kształcenia zawodowego i kadry zarządzającej poprzez udział w specjalistycznych kursach oraz unowocześnienie treści kształcenia i doposażenie bazy dydaktycznej na kierunkach technik hotelarstwa, technik agrobiznesu, technnik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu.

Wsparciem objętym jest Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie a grupą docelową są nauczyciele przedmiotów zawodowych kształcących na kierunkach: technik hotelarstwa, technik agrobiznesu, technnik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik architektury krajobrazu oraz kadra zarządzająca.

W ramach projektu zostaną doposażone pracownie: podstaw konstrukcji maszyn, architektury krajobrazu, eksploatacji pojazdów i maszyn rolniczych, obsługi konsumenta, informatyki w hotelarstwie, języka obcego zawodowego, hotelarstwa. Zostanie zrealizowana adaptacja i doposażenie pracowni obróbki materiałów, zakup sieci światłowodowych oraz doposażenie magazynu narzędzi i maszyn ogrodniczych.

Ponadto zostaną zrealizowane kursy dla nauczycieli/lek oraz kadry zarządzającej w następującym zakresie:
  • Język angielski dla nauczycieli poziom A1 i B1
  • Housekeeping
  • Szkolenie Pos, Chart
  • Zarządzanie gastronomią w hotelu
  • Szkolenie z obsługi programu Gardenphilia Designer
  • Szkolenie z obsługi programu Sketchup
  • Zarządzanie projektami/kierowanie zespołem projektowym
  • Systemy ISOBUS w nowoczesnym rolnictwie

Realizacja projektu pozwoli na wzmocnienie praktycznego wymiaru kształcenia w zawodach przez stałą współpracę z pracodawcami i instytucjami branżowymi. Nauczyciele/lki, nabędą kompetencje / kwalifikacje.

Planowane do osiągnięcia rezultaty projektu:

1. Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 19 osób w tym 13 kobiet
  2. Liczba unowocześnionych programów nauczania – 4 programy
  3. Liczba szkół i placówek kształcenia zawodowego wykorzystujących doposażenie zakupione dzięki EFS – 1 placówka
  4. Liczba doposażonych pracowni w sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji kształcenia zawodowego- 10 pracowni
  5. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji kursu języka angielskiego – 12 osób w tym 9 kobiet
  6. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji kursu Housekeeping – 5 osób w tym 5 kobiet
  7. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji kursu Pos Chart – 4 osoby w tym 4 kobiety
  8. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji kursu zarządzanie gastronomią w hotelu – 3 osoby w tym 3 kobiety
  9. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji szkolenia z obsługi programu Gardenphilia Designer- 3 osoby w tym 3 kobiety
  10. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji szkolenia z obsługi programu Sketchup - poziom podstawowy i zaawansowany -3 osoby w tym 3 kobiety
  11. Liczba nauczycieli/nauczycielek, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji szkolenia zarządzanie projektami/kierowanie zespołem projektowym - 3 osoby w tym 2 kobiety